Od stycznia 2016 roku Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus z Rzeszowa oraz Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne realizują kampanię „Adopcja nie gryzie”.

Celem kampanii jest ukazanie procesu adopcji bezdomnego zwierzaka i jego metamorfozę w nowym Domu, promocja adopcji bezdomnych zwierząt, szczególnie bezdomnych kotów.

Raz na dwa miesiące w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego (Rzeszów, ul Matejki 10) odbywają się sesje fotograficzne Opiekunów wraz z zaadoptowanymi przez siebie zwierzakami. Jedna sesja trwa około 1 godziny zegarowej. Opiekun dostaje na maila 3-5 zdjęć ze swoim Pupilem. Zdjęcia Pupila trafiają także na stronę kuppankotka.rsf.rzeszow.pl, gdzie przyczyniają się do wsparcia działań Fundacji oraz RSF (poprzez możliwość zakupu wydrukowanego zdjęcia przez miłośników zwierząt oraz fotografii). Podczas jednego spotkania realizujemy 3 sesje (3 opiekunów).

Koszt udział w sesji: wolny datek (minimum 30 zł)- na miejscu w Galerii podczas umówionej sesji.

W 2016 roku zrealizowano łącznie 15 sesji. Aktualnie trwają pracę nad harmonogramem kampanii na rok 2017.

Zapraszamy do wzięcia udziału w sesji zdjęciowej z adoptowanym przez siebie Pupilem. Chętnych prosimy o zgłoszenie na maila mati@felineus.org. W treści maila zgłoszeniowego prosimy podać: swoje imię oraz nazwisko, numer telefonu, imię kota, informację kiedy został adoptowany/ przygarnięty oraz preferowany termin udziału w sesji (data i godzina).

Podsumowaniem kampanii będzie wystawa fotograficzna oraz wydanie broszury promującej adopcję bezdomnych zwierząt- bezdomnych kotów.

ANKIETA ADOPCJA NIE GRYZIE

Ankieta stanowi dopełnienie sesji fotograficznej. Składa się z trzech sekcji. Dotyczy procesu adopcji. W ankiecie poruszamy „poważne” sprawy związane z adopcją oraz sprawy kocio- adopcyjne „z przymrużeniem oka”

Odpowiedzi (całe bądź fragmenty) zostaną wykorzystane na etapie tworzenia broszury promującej adopcję bezdomnych zwierząt, podczas promocji kampanii, adopcji bezdomniaków oraz na facebookowym profilu kampanii.

CYKL EVENTÓW „ADOPCJA NIE GRYZIE”

16 października 2016 w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt zrealizowaliśmy wydarzenie promujące ideę kampanii „Adopcja nie gryzie”. Mieszkańcy Rzeszowa mieli możliwość włączenia się w popularyzację idei adopcji bezdomnych zwierząt poprzez udział w sesjach fotograficznych z banerami kampanii.

Kampanię wsparł warszawski zespół Super Girl and Romantic Boys.

Na rok 2017 zaplanowane są kolejne wydarzenia w ramach kampanii. Szczegółów wypatrujcie na naszej stronie.