Relacja z mikołajkowego wernisażu „Kotem malowane”

26 listopada 2022 r. w Galerii Nierzeczywistej RSF odbył się wernisaż kocich prac Eli Kloc i Anny Ślęzak. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic tłumnie przybyli, żeby podziwiać wystawę. W wydarzeniu wzięli również udział goście z Warszawy i Ukrainy, oraz nasi psi i koci towarzysze.

Kolejka wielbicieli sztuki z wybranymi przez nich obrazami ustawiła się już na 5 minut przed rozpoczęciem imprezy. Rekord padł w trakcie licytacji obrazu Ani Ślęzak, który zakupiony został za 280 złotych. Cała zebrana kwota – 3093 złote (i 2 euro) – zasili konto Fundacji i przeznaczona zostanie na cele statutowe – przede wszystkim leczenie i żywienie naszych podopiecznych.

„Sprzedanych zostało kilkadziesiąt prac. To więcej, niż mogliśmy sobie wyobrazić. Dziękuję każdemu z uczestników wydarzenia za świetną atmosferę i chęć niesienia pomocy bezdomnym kotom” – wspomina organizatorka akcji – Emilia Kudasik-Gil.

Dziękujemy za słodki, wegański poczęstunek, idealny do podziwiania kociej sztuki, który zapewnił nam niezastąpiony VeganoManiak Pracownia ciast i tortów, a słone przekąski – najlepsza rzeszowska, wegańska restauracja – Zielona Baza!  Raz jeszcze dziękujemy RSF Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne za pomoc w zorganizowaniu wystawy i fotoreportaż.

Nie udałoby nam się zasilić konta Fundacji tak wysoką kwotą, gdyby nie promowanie wydarzenia przez Patronów medialnych wydarzenia: Pulspodkarpacia.pl RESinet.pl- Rzeszowski Portal Informacyjny Portal informacyjny nowiny24.pl Radio Centrum 89.0 FM Rzeszów Radio SuperNova Dzieje się na Podkarpaciu
Dziękujemy również za reportaż z samego wydarzenia TVP3 Rzeszów!

Obrazy, które dotychczas pozostały bez nabywców, będzie można wylicytować na Charytatywnym Bazarku Felineusowym.

Uczestnikom wernisażu, autorkom prac, organizatorce Emilii Kudasik-Gil oraz  wolontariuszom, w imieniu felineusowych podopiecznych serdecznie dziękujemy!