Podsumowanie Dnia Kota 2023

Oj działo się, działo 18 lutego w Kino za Rogiem Café Rzeszów . Hucznie obchodziliśmy Dzień Kota. Goście dopisali, a my przygotowaliśmy dla nich wspaniałe atrakcje.
Dzieci bawiły się świetnie razem z super dziewczynami z Przebieranka – Prowadzenie Imprez. Harce i zabawy z olbrzymim kotem zachęciły i mamy do zabawy.
Uczniowie klasy IV b Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie pokazali swój spektakl „Kot w butach” , który opracowała Pani Anna Kiełb. Widownia szalała, tak się podobało.

Wynik zajęć plastycznych był oszałamiający. Deseczki z portretami kotów na pewno ozdobią dziecięce pokoje.

Powodzeniem cieszył się kącik wróżb kocich, niektóre były z kłakiem. Na pewno wróżby odmienią los wielu z nas, bo jak wiadomo wszyscy lubimy znać swoją przyszłość, a do tego w duecie z kotem , to jest już coś więcej.

Bazarek zachęcał wspaniałymi kocimi rzeczami. Każdy szanujący się kociarz znalazł dla siebie coś kociego i nie tylko.

Rozstrzygnięto konkurs recytatorski na rymowankę o kocie. Wpłynęło 8 prac (3- dzieci i 5- dorośli). Powołane jury konkursowe ogłosiło wyniki. Otóż nagrodzono wszystkich uczestników, a dwie postanowiono wyróżnić. Wiersz Oli Kopacz – kat. I Agnieszki Sawickiej – kat. II.

Wszyscy wyczekiwali na spotkanie z Marcin z Lasu -Marcin Kostrzyński, który opowiadał ze swadą, bardzo obrazowo. Jego mimika, gesty i tembr głosu doskonale skorelowane z opowiadaną historią przenosiły słuchaczy w świat puszczy, dzikich zwierząt i przygód. Wszystko to okraszone humorem, filmikami z lasu i podróży stanowiło ucztę dla ducha.

Na zakończenie chętne dzieci obejrzały film „Sekretne życie kotów”.

Dziękujemy Kino za Rogiem Café Rzeszów, które było współorganizatorem imprezy i jak zwykle przyjęło nas ciepło i bardzo miło. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz. Podziękowania lecą również do świetnych dziewczyn z Przebieranka – Prowadzenie Imprez za rozruszanie wszystkich i masę dobrej energii. Na ręce Pani dyrektor Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie za umożliwienie im występu na naszej imprezie. Dziękujemy Marcin z Lasu -Marcin Kostrzyński za wspaniałe spotkanie, możliwość zakupienia książek i zdobycia autografu i wspólne zdjęcie.

Tym wszystkim, którzy podarowali nam wspaniałe rzeczy na bazarek dziękujemy również. I wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dwoili się i troili przed i w trakcie imprezy, by wszystko wyszło dobrze i mamy nadzieję, że tak było. Przekazujemy również wiadomość, że w trakcie trwania Dnia Kota zebraliśmy 1111,70 zł.

Do zobaczenia za rok…

Informujemy również, że osoby które nie odebrały nagród mogą to zrobić do 18 marca 2023 r. prosimy o kontakt: alicja@felineus.org