Jak zaadoptować kota
JAK  ZAADOPTOWAĆ KOTA?
Fundacja Felineus jest siatką domów tymczasowych. Koty nie przebywają w jednej placówce, zwanej schroniskiem lub przytuliskiem, a mieszkają w prywatnych domach naszych wolontariuszy. Domy te znajdują się nie tylko w Rzeszowie, ale również w jego okolicach. 

Jak wybrać kota do adopcji?

Są dwie możliwości:

1. Skontaktuj  się telefonicznie w wolontariuszką zajmująca się  adopcjami (telefon ogólny fundacji: 512182032). Ona omówi procedury adopcyjne, pomoże wybrać kota do  Twoich warunków, stylu życia i charakteru. Po wstępnej rozmowie,  wolontariuszka przekieruje Cię  do konkretnego domu tymczasowego, w którym mieszka kociak, będący według niej  najlepszym towarzyszem dla Ciebie. Szczegółowych informacji o kocie udzieli już bezpośredni opiekun, z którym umówisz się na wizytę przedadopcyjną i zapoznanie z kotem.

2. Wejdź na naszą stronę internetową www.felineus.org  – zakładka „Szukają domów”. Przejrzyj galerię naszych podopiecznych, przeczytaj opisy  kociaków i  skontaktuj się telefonicznie z opiekunem wybranego przez siebie kota  (w większości opisów jest podany bezpośredni numer do opiekuna). Opiekun opowie Ci o kocie, jego charakterze i potrzebach oraz gdy będziesz chciał poznać zwierzaka przed decyzją o adopcji  – umówi się z Tobą na wizytę przedadopcyjną.

OGÓLNE ZASADY ADOPCJI KOTA W FUNDACJI FELINEUS:

1. Przeprowadzenie rozmowy przedadopcyjnej / wizyty przedadopcyjnej (m.in. rozmowa  o warunkach, stylu życia  i charakterze Adoptującego, o żywieniu kota, pielęgnacji, specjalnych potrzebach jeśli takie występują).
2. W przypadku każdej adopcji wymagane jest podpisanie umowy adopcyjnej. W umowie adopcyjnej adoptujący zobowiązuje się do wykonania kastracji adoptowanego kota  (jeżeli np.  jest za młody by zabieg wykonać przed adopcją, lub zabieg nie może zostać aktualnie wykonany ze względów zdrowotnych) i przesłania zaświadczenia (zdjęcia wpisu w książeczce), że  kastracja została wykonana. Odmowa poddania kota  zabiegowi kastracji wyklucza adopcję.
2. Fundacja Felineus  zastrzega sobie prawo do wykonani wizyty przed i po adopcyjnej.
3. Wszystkie koty w wieku powyżej 6 miesiąca życia wydawane są już po zabiegu kastracji (chyba że nie pozwalają na to względy zdrowotne). Wówczas obowiązuje punkt 1 – kastracja przez adoptującego.
3. Przy odbiorze kota należy mieć ze sobą transporter do przewozu kota oraz dowód osobisty.
4. Adoptującym kota może być jedynie osoba pełnoletnia.
5. Nie wydajemy do adopcji kotów „na prezent” oraz nie przeprowadzamy adopcji z pośrednikami.
6. Adoptujący ma obowiązek przygotowania przed adopcją domu do przyjęcia kota tj. zaopatrzenia się we wszystkie niezbędne akcesoria (kuweta, żwirek, pokarm, transporter, legowisko, zabawki).